Home » Дистанційне навчання » Онлайн-цикл лабораторних робіт для школярів

Архіви

Жовтень 2021

Онлайн-цикл лабораторних робіт для школярів

На сайті НТУ “Харківський політехнічний інститут” у відкритому доступі розмістили серію майстер-класів із природничо-математичних та інженерно-технічних наук. Їх проводять викладачі та студенти вишу для школярів із різних регіонів країни. Над створенням циклу таких відео вони працювали разом із освітнім проєктом “На урок”.

Представники харківського вишу проводять практичні роботи в онлайн-форматі за такими напрямами: хімія, фізика, екологія, біологія, електроніка, механіка. На відео не просто проводять досліди, а й дають пояснення до тих реакцій, що відбуваються, розповідають цікаву інформацію за темою.

Серед тем лабораторних робіт:

• Поглинання та відбиття світла за допомогою M&M`s
  • Цікава, корисна та різнокольорова хімія
  • Визначення ГМО в бобах сої
  • Кольорова хімія — світ кольорових фарб
  • Нітрати в продуктах харчування та очистка стічних вод
  • Цікава механіка
  • Світлочутливі полімери — матеріали сучасного та майбутнього тощо.

Автори наголошують, що метою онлайн-робіт є показати, що технічні науки — це цікаво, а головне — кожен може повторити те, що демонструється під час практичної роботи. Крім того, записи цих майстер-класів надалі можуть використовувати вчителі для наочного матеріалу впродовж уроків у школі.